Sık Sorulan Sorular

tugrulaltin.com mağazamız üzerinden yapacağınız alışverişlerle ilgili merak edilen soruların yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz. 
Sıkça Sorulan Sorula güncelleme ve yayınlama tarihi: 08.06.2020

Ürünü iade ettikten sonraki süreçler nelerdir? İade ettiğim ürünün ücreti hesabıma ne zaman geçecek?

İade edilen ürünler merkezimize geldikten sonra kontrol sürecinde (1 hafta) uzmanlarımız tarafından incelenir. Üründe herhangi bir hasar varsa ya da ürününüz cayma hakkınızı kullanabileceğiniz şartlara uygun değilse bu ürün, raporlanarak tarafınıza geri gönderilir ve size telefon veya email ile bilgilendirme yapılır

Ancak ürününüz cayma hakkına uygunsa 1 haftalık kontrol sürecinden sonra ürün tutarı, hangi yöntem ile sipariş vermişseniz, aynı yöntem ile iade edilir.

NotKredi kartlarına yapılan iadeler genellikle 1-7 gün arasında hesabınızda olurken, bankacılık sisteminden kaynaklanan problemler nedeni ile debit kart (hesap kartları) iadeleri 30 güne kadar süre alabilmektedir.

İade şartlarını buradan inceleyebilirsiniz.

Altın Transferi Hakkında Bilgi Alabilirmiyim?

- Altın Transferleri yoğunluğa bağlı olarak her gün 14:00’a yapılan siparişler aynı gün gönderilmektedir, kampanya dönemlerinde 2 iş günü sürebilmektedir.

- Cumartesi ve Pazar günleri verilen siparişleriniz Pazartesi günü işleme alınacaktır.

- KuveytTürk, Garanti Bankası, Yapı Kredi, Finansbank, Denizbank ve Halk Bank altın bankacılığı hesaplarına altın havalesi yapılmaktadır.

- ALICININ belirttiği altın IBAN numarasına transferi gerçekleştirilir. GRAM havalesi olarak transfer işlemi yapılmaktadır. IBAN bilgisi ALICI tarafından belirlenmektedir.

- Müşteri IBAN bilgilerini sipariş notunuza ekleyiniz.

- Hesaba havale transferi sadece asıl kart sahibinin adına yapılmaktadır.

Ancak farklı kişiye ait kredi kartı kullanılmak istendiğinde fatura bilgilerinin kredi kartı sahibine göre düzenlenmesi ayrıca kart sahibinin tc kimlik no bilgisinin de belirtilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde sipariş iptal edilecektir.

- Eft / Havale yolu ile ödeme tercih edildiği takdirde; ödeme işlemi siparişi müteakip 15 dakika içinde tamamlanmalıdır, aksi takdirde sipariş iptal edilecektir.

Altın Transferi Hakkında buradan bilgi alabilirsiniz Altın Transfer ürünlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

İnternet'ten satın aldığım ürünleri mağazadan değiştirebilirmiyim?

tugrulaltin.com mağazamızdan satın almış olduğunuz ürünleri sadece tugrulaltin.com mağazamızdan değiştirebilir veya iade edebilirsiniz.

İade şartlarını buradan inceleyebilirsiniz.

İnternetten aldığım ürünü ne zamana kadar değiştirebilirim ya da iade edebilirim?

Ölçü seçimi ve yazı yazdırma - renk değiştirme gibi taleplerinizin olmadığı ürünlerde satın aldığınız ürünü size teslim edildiği andan itibaren 14 gün içerisinde merkezimize geri gönderebilirsiniz. 

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE - 5 CAYMA HAKKI:

5.1 Alıcı, işbu Sözleşme konusunun ürün olması halinde; ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişiye / kuruluşa tesliminden itibaren 14 (ondört) gün içerisinde, işbu Sözleşme konusunun ürün dışında bir hizmetin sunulmasına ilişkin olması halinde, işbu Sözleşmenin kurulduğu tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin işbu Sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Alıcı'nın, cayma hakkını kullanabilmesi için, bu süre içinde Satıcı/Sağlayıcı'ya bildirimde bulunması şarttır.

Detayları buradan inceleyebilirsiniz.

İade etmek istediğim ürünü nasıl göndereceğim?

İade etmek istediğiniz ürünü kargo ücretini alıcı ödemeli yaparak bize Yurtiçi Kargo ile gönderebilirsiniz. Eğer Yurtiçi Kargo ile göndermeniz mümkün değilse farklı bir kargo şirketi ile gönderebilirsiniz. İade Şartlarını buradan inceleyebilirsiniz.

 

İade & Değişim & Tamirat için Kargo Adresimiz:

Alıcı Adı: Tuğrul Altın

Murat Zeren Caddesi 13/F Merkez / Niğde

Telefon: 0 388 233 87 00 – 0 532 468 86 44

(Anlaşma kodu almak için lütfen bize ulaşınız.)

Özel tasarım yapabiliyor musunuz?

Evet TSE belgeli atölyemizde özel tasarım yapılabilmektedir. Bizimle telefon, iletişim formu veya canlı destek üzerinden geçebilirsiniz.

Yapılan alışverişlerde kargo ücretleri ne kadardır? Hangi kargolar ile gönderilir?

Online Mağaza'mızdan yapacağınız alışverişlerde, yurtiçine gönderilecek (Kıbrıs Hariç) ürünlerde kargo ücretsizdir. Yurtiçine yapılan kargolar Yurtiçi Kargo ile gönderilir. Yurtdışı gönderiler ise Sipariş veren müşteri ya da alıcı ödemeli olarak anlaşmalı fiyatlarımız dahilinde UPS aracılığı ile gönderilir.

Satın alınan ürünler ne zaman kargoya verilir?

Siparişleriniz eğer stokta hazır olan bir ürünse aynı gün, imalatı yapılacak bir ürün ise 2-3 iş günü içinde kargoya verilmektedir.

Satın aldığım yüzüğün ölçüsünü bilmiyorum, ne yapmalıyım?

Satın alacağınız yüzüğü takmayı düşündüğünüz parmağa daha önceden takmış olduğunuz bir yüzük varsa onu elinize alın,

Milimetre (mm ) ölçüsü olan bir cetvel bulun,

Yüzüğü yatay olarak masaya koyup içten içe yüzüğün çapını ölçün. Bu işlemi yaparken yüzüğün en geniş kısmını ölçtüğünüze emin olun.

Cetvelden milimetreyi okuyun.